Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Filtracja oleju, czyli „drobnostka”, od której wiele zależy

Filtracja oleju, czyli „drobnostka”, od której wiele zależy

W ogólnopojętym przemyśle mamy do czynienia z pracą wielu maszyn, które w znacznym stopniu ułatwiają i przyspieszają np.; procesy produkcyjne. Obecne maszyny wykorzystywane w przemyśle, bywają jednak dość skomplikowanymi urządzeniami, które są wyposażone w wiele elementów ruchomych. Jednym z elementów płynnych, który ma wiele zadań do spełniania w takim urządzeniu jest olej hydrauliczny. O kondycję oleju należy dbać, a jednym z najprostszych sposobów, aby to uczynić jest jego filtracja. Za co jest odpowiedzialny olej hydrauliczny? Czym jest filtracja oleju i komu ją zlecić?

Zadania oleju hydraulicznego

Wielu osobom błędnie się wydaje, że jedynym zadaniem oleju jest tylko smarowanie ruchomych elementów. O ile tak jest w istocie, o tyle jest to tylko jedno z jego zadań. Oprócz tego olej:

  • zabezpiecza układ przed działaniem powietrza,
  • zabezpiecza układ przed działaniem wody,
  • chroni przed korozją,
  • odprowadza ciepło z układu,
  • odprowadza zanieczyszczenia z układu.

Zanieczyszczenia, które znajdują się w oleju mogą podczas badań laboratoryjnych dostarczyć wiele bardzo cennych informacji na temat stanu technicznego maszyny, w której badany olej pracował.

Filtracja oleju

Olej pracujący w maszynie może być zanieczyszczony z różnych powodów (pyły z otoczenia lub np.: zanieczyszczenia z procesu produkcji, które dostały się do układu). Jednym z elementów dbania o maszynę przemysłową jest również dbanie o kondycję oleju, który w niej pracuje. O olej można zadbać dwojako, poprzez jego wymianę, co bywa bardzo często długim i problematycznym procesem, albo poprzez jego filtrację, która jest znacznie szybszą i tańszą metodą, na oczyszczenie oleju, niż jego kompleksowa wymiana.

Zobacz też: olej hydrauliczny jak mleko

Filtrowanie oleju hydraulicznego, czyli proces jego oczyszczania, odbywa się poprzez przepuszczenie go przez różnego rodzaju filtry, na których zatrzymują się wszelkie zanieczyszczenia. Dobrze wykonana usługa filtracji, znacznie wydłuża jego żywotność i potrafi zapewnić czystość na większym poziomie niż, niektóre nowe oleje! Warto również wspomnieć o tym, że proces filtracji oleju hydraulicznego odbywa się na pracującej maszynie, co oznacza brak przestojów produkcyjnych. Wszystko to przekłada się na brak strat czasowych oraz pieniężnych, jakie generuje każdy postuj maszyny.

Filtracja oleju hydraulicznego – komu ją zlecić?

Olej jest na tyle ważnym elementem układu maszyny, że jego filtrację należy powierzyć profesjonalistom, którzy zadbają nie tylko o jakość usługi, ale również czas w jakim zostanie ona wykonana. Jedną z najlepszych na rynku firm w tej dziedzinie jest FHU Olbromski z Gdańska. Firma od lat oczyszcza oleje filtrami KLENNOIL, które są elementem całego zaawansowanego systemu filtracji. Co bardzo ważne, pracownicy firmy bardzo dobrze wiedzą, jak duże znaczenie w biznesie ma czas i ile kosztują przestoje maszyn, dlatego usługi filtracji są prowadzone siedem dni w tygodniu przez całą dobę, a sama usługa odbywa się w miejscu, które wskaże klient. Czasami jednak okazuje się, że olej jest już na tyle przepracowany, że kolejna filtracja nie ma sensu, FHU Olbromski pomoże również w takiej sytuacji i dostarczy klientowi oleje najwyżej jakości.

Filtracja oleju, czyli drobnostka od której bardzo wiele zależy

Filtracja oleju, czyli jego oczyszczanie, jest czynnością bardzo ważną w procesie dbania o kondycję maszyny przemysłowej. Ta drobna, wydawałoby się czynność, jest niezwykle ważne dla poprawnego działania urządzenia oraz dla jego wydajności. Olej to nie tylko smarowanie, o czym warto pamiętać. Tak ważną czynność warto zawsze powierzyć w ręce specjalistów, tylko wtedy będziemy mieli pewność, że usługa została dobrze wykonana.Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *