Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Komoda pod telewizor – co wziąć pod uwagę podczas jej zakupu?

Komoda pod telewizor – co wziąć pod uwagę podczas jej zakupu?

W naszych czasach telewizory znów wracają na salony. Wiele osób, które zrezygnowały z tego rodzaju sprzętu na rzecz laptopów i komputerów z powrotem zasiada przed teleekrany. Obecnie sprzęt tego typu pozwala poczuć się w domu jak na sali kinowej, a to z racji telewizorów szerokoekranowych. Jeżeli mamy już telewizor i wygodną kanapę, to pozostał nam zakup odpowiedniej komody pod sprzęt RTV.

Komoda dostosowana do wnętrza

Wybór szafek czy komód pod telewizor jest tak duży, że w pierwszej chwili można się poczuć zagubionym. Należy jednak pamiętać, że im większy wybór, tym łatwiej będzie nam znaleźć coś odpowiedniego. Trzeba jedynie wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy. Podstawą będzie odpowiednia kolorystyka. Komoda pod telewizor musi współgrać z tonacją barwną całego wnętrza. Liczy się także styl wykonania. Jeżeli komoda będzie w kształcie prostokąta, a pozostałe meble posiadają opływowy kształt, to całość uzyska fatalny wygląd. W dużym salonie świetnie się nadadzą meble w ciemnych odcieniach. Natomiast jasne z pewnością idealnie sprawdzą się w niewielkich wnętrzach. Miłośnikom stylu klasycznego poleca się komody pod telewizor o deseniu drewna.

Jaki kolor komody wybrać?

Model komody pod sprzęt RTV można dobrać na zasadzie kontrastów. Będzie to świetne rozwiązanie dla zwolenników nowoczesnych wnętrz. Warto przy tym zwrócić uwagę na ścianę, przy której stanie komoda pod telewizor. Jeżeli posiada wyraziste kolory lub wzory, to najlepiej postawić przy niej mebel o neutralnych barwach, takich jak beż, czerń, szarość czy biel. Jeżeli za telewizorem mamy neutralne tło, to można zaszaleć i wybrać bardziej wyrazistą tonację. Warto przy tym zdecydować się na wersję z podświetleniem LED, które nada wnętrzu elegancji i je ociepli.

Komoda dostosowana do wielkości wnętrza

Inną ważną sprawą jest odpowiednie ustawienie komody pod telewizor. Chodzi o to, by uzyskać jak najlepszą jakość obrazu. Telewizor powinien się znaleźć na wprost nas na wysokości oczu. Przyjmuje się, że odpowiednia wysokość, to 50-60 cm. Trzeba też pamiętać, by dystans między widzem a ekranem znajdował się w odpowiedniej odległości. W tym wypadku nie ma jednoznacznej recepty. Parametr ten będzie uzależniony od wielkości i rozdzielczości ekranu. Trzeba jednak pamiętać, że w małych pomieszczeniach nie sprawdzi się bardzo szeroki ekran, ponieważ komoda pod telewizor musiałaby posiadać duże rozmiary, a to sprawi, że całe wnętrze zostanie przez nią zagłuszone. Z tego wniosek, że wielkość monitora telewizyjnego powinna być dostosowana do powierzchni pomieszczenia. Wówczas wnętrze uzyska harmonijną całość.Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *