Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Koszt remontu mieszkania 35m2

Koszt remontu mieszkania 35m2

Mieszkania o niewielkim metrażu cieszą się w Polsce dużą popularnością. Coraz częściej decydujemy się właśnie na nieruchomości jedno lub dwupokojowe, w dodatku z rynku wtórnego. Mieszkanie o powierzchni 35m2 jest w stanie zaspokoić potrzeby pary, a nawet rodziny z jednym dzieckiem. Ile będzie kosztował remont takiej nieruchomości?

Co wpływa na koszt remontu mieszkania?

Jednoznaczne określenie tego, ile będzie kosztował remont mieszkania, jest niezwykle trudne. Musimy bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak chociażby:

  • materiały użyte podczas remontu,
  • skala remontu,
  • zatrudnienie profesjonalnej ekipy,
  • dodatkowe koszty, związane na przykład z koniecznością załatwienia różnego typu pozwoleń.

Obecnie jednak szacuje się, że koszt remontu 1m2 mieszkania wyniesie około 1000 zł. Oznacza to, że remontując mieszkanie o powierzchni 35m2, będziemy musieli zapłacić minimum 35 000 zł. Oczywiście, wydatki te mogą być o wiele wyższe i wynosić nawet trzykrotność sumy minimalnej, jednak trudno będzie nam zejść właśnie poniżej niej, nawet redukując koszty do minimum.

Remont bez ograniczeń – czy to możliwe?

Wielu osobom wydaje się, że remont małego mieszkania nie będzie kosztował zbyt wiele. Tymczasem okazuje się, że koszt 1000 zł w przeliczeniu na metr kwadratowy to absolutne minimum, które należy brać pod uwagę w każdym przypadku, bez względu na ogólny metraż. Owszem, możemy próbować remontu niższym kosztem, na przykład wykonując część prac samodzielnie bądź rezygnując z pewnych rozwiązań, jednak często takie decyzje są źródłem naszej frustracji i niezadowolenia. Dlatego też o wiele lepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie środków pieniężnych na remont, tak abyśmy mogli go przeprowadzić bez zbędnych komplikacji. Skąd wziąć dodatkowe pieniądze? Dobrym sposobem jest zaciągnięcie szybkiej pożyczki, która udzielana jest bez konieczności dopełniania zbędnych formalności. Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń online w Saverium to doskonałe rozwiązanie także dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej, tak aby ubiegać się o środki finansowe w banku – kredyt bądź pożyczkę. 

Dlaczego właśnie szybka pożyczka na remont?

Wyremontowanie mieszkania to spore wyzwanie nie tylko logistyczne, ale również finansowe. Często latami oszczędzamy, aby móc pozwolić sobie na tego typu wydatek. Tymczasem wcale nie musimy czekać – wystarczy tylko złożyć stosowny wniosek, a pieniądze mogą pojawić się na naszym koncie nawet w kilkanaście minut. Szybka pożyczka charakteryzuje się wysokim stopniem przyznawania – nie jest badana zdolność kredytowa klienta, dzięki czemu niezbędne formalności można ograniczyć do absolutnego minimum. Po tego rodzaju pomoc finansową możemy sięgnąć bez względu na to, czy brakuje nam pieniędzy na dokończenie remontu, czy też jesteśmy na etapie planowania całego przedsięwzięcia i dopinania budżetu. Ze względu na minimum formalności, po pożyczkę możemy sięgnąć nawet na ostatnia chwilę, gdy szybko musimy sfinansować zakup materiałów czy opłacić fakturę za robociznę. 

Więcej informacji pożyczkowych znajdziesz na stronie: https://www.saverium.pl/artykuly/Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *