Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Książka budowlana – dlaczego warto ją zachować?

Książka budowlana – dlaczego warto ją zachować?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co sprawia, że książka budowlana jest „klasyczna”? Prawdopodobnie pamiętasz klasyczną książkę o robotach drogowych, Digger Man, lub Building Construction Illustrated jako dziecko. Ale dlaczego jest ona wciąż aktualna? W tym artykule staramy się odpowiedzieć na to pytanie. I może cię zaskoczyć odkrycie, że nie są one tak rzadkie! W rzeczywistości istnieje więcej książek budowlanych, niż może się wydawać. Czytaj dalej, aby odkryć, dlaczego powinieneś je zachować.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu ds.nieruchomosci.pl

Digger Man

Ta książka budowlana Digger Man zawiera kolorowe ilustracje kreskówkowe ogromnej żółtej koparki i jej braci oraz prostą historię o dwóch braciach i zabawkowej koparce. To doskonała książka dla maluchów, które uwielbiają pojazdy i pokochają śledzenie pomysłowej zabawy małego chłopca z zabawkową koparką. A ilustracje są urocze, więc nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem pojazdów, Twoje dziecko będzie zachwycone tą książką!

Opowieść o chłopcu, który jeździ koparką, to klasyk, a do tego jest nawet kolorowanka! Bestsellerowa książka budowlana Digger Man ma koparkę, która liczy od jednego do dziesięciu. Posiada również interaktywny pasek dźwiękowy. Gang jest bardzo przyjazny, a postacie w opowieści są w sam raz dla młodych fanów budownictwa. Podczas zabawy z tą książką spodoba się także interaktywny pasek dźwiękowy i zabawne fakty, które towarzyszą opowieści.

Inne tytuły z tej serii zapoznają dzieci z różnymi pojazdami budowlanymi i sprzętem, którego używają. „Digger, Dozer, Dumper” i „Look at That Building” są świetne dla maluchów. Innym dobrym wyborem jest „Kształty Człowieka Kopacza”, książka planszowa wypełniona kolorowymi zdjęciami prawdziwego placu budowy. Książka budowlana zapoznaje również dzieci z ponad dwudziestoma maszynami budowlanymi i ich częściami. I wreszcie „Gdzie kopacze śpią w nocy?” wprowadza dzieci do słownictwa i narzędzi, których używają na co dzień.

Dzieci pokochają tę rymowaną książkę o pojazdach budowlanych. Jest idealna dla maluchów, przedszkolaków i rodziców ze zmęczonymi językami. Tekst książki jest skąpy, ale zainteresowanie jest duże. Książka budowlana Digger Man zapewni dziecku wiele godzin rozrywki. A ilustracje uruchomią ich wyobraźnię. Tak więc, upewnij się, że wybierzesz ją wkrótce. Nigdy nie wiadomo, kiedy Twoje dziecko zainteresuje się książką o budowie!

Praca na drodze

Używając słów z hałasem, rytmów i rymów, ta książka obrazkowa bada proces budowania drogi. W procesie tym wykorzystywane są różne maszyny. Dzieciom spodobają się obrazki przedstawiające budowę drogi i używane maszyny. Roboty drogowe to zabawna, głośna książka obrazkowa dla dzieci, która zapewni im zajęcie na wiele godzin. Jest to również doskonałe wprowadzenie do budowy dróg. Zalecana jest dla wieku od dwóch do siedmiu lat.

Ta książka budowlana szczegółowo śledzi proces budowy. Używając czasowników akcji i onomatopeicznych wykrzykników, pomoże dzieciom zrozumieć niuanse budowy dróg. Idealnie nadaje się na read-alouds, a przedszkolaki będą zachwycone głośnymi, hałaśliwymi wykrzyknikami. Jest to świetna książka do nauczania małych dzieci o budowie dróg, więc możesz być pewien, że będą cieszyć się doświadczeniem read-aloud.

Sytuacja fabularna jest prosta i zabawna dla małych dzieci. Wprowadzony zostaje główny bohater, droga oraz sprzęt budowlany. Kolorowe ilustracje książki i szumne słowa sprawiają, że tekst jest łatwy do śledzenia przez maluchy. Jest to świetny sposób, aby nauczyć małe dzieci o budowie i sprzęcie używanym do budowy dróg. Jest to również dobre wprowadzenie do sprzętu i maszyn budowlanych. Prace drogowe w książce budowlanej mogą być wykorzystane do demonstracji w klasie.

Building Construction Illustrated

Mimo że na rynku dostępne jest już szóste wydanie Building Construction Illustrated, książka nadal pozostaje świetnym odniesieniem dla studentów programów architektonicznych, strukturalnych i inżynierii lądowej, a także projektowania wnętrz. Wielu praktykujących profesjonalistów również uważa tę książkę za użyteczne źródło informacji. Jej ręczne rysunki i przejrzyste diagramy pomagają im lepiej zrozumieć procesy i warunki zaangażowane w proces budowy. Książka zawiera również wiele schematów, które zostały opatrzone przypisami z tekstem pisanym.

Ten klasyczny podręcznik dotyczący budownictwa mieszkaniowego i lekkiego został zaktualizowany, aby odzwierciedlić najnowsze innowacje w projektowaniu budynków i materiałach budowlanych. Oprócz zamieszczenia nowych ilustracji, nowe wydanie zawiera również informacje na temat budynków ekologicznych i energooszczędnych oraz najnowsze dane dotyczące murów i izolacji. Książka zawiera również najnowsze wymagania kodeksów i norm. Jest to nieocenione odniesienie dla każdego, kto kiedykolwiek pracował na projekcie budowlanym. Egzemplarz tej książki to świetna inwestycja.

Ciekawy George

Opowieść o małpce George’u ma ogromny wpływ zarówno na dzieci, jak i młodych dorosłych, a jej przedstawienie rasizmu nie jest wyjątkiem. Nienasycona ciekawość George’a i jego żartobliwe uwagi na temat handlu niewolnikami odzwierciedlają jednak głęboko zakorzeniony strach przed otaczającym go światem. Choć nie potępia on jednoznacznie handlu niewolnikami, jego niewinność podsyca rasowe podejrzenia. W ten sposób książka jest potężnym i edukacyjnym źródłem dla młodych czytelników.

Powieść rozpoczęła się we Francji, ale nigdy nie została tam opublikowana. Kiedy Reys i jej rodzina uciekli na rowerach, przypadkowo zostawili swoje francuskie paszporty, więc musieli rozpocząć nowe życie w Stanach Zjednoczonych. Książka o budowie Ciekawskiego George’a została wydana w 1941 roku, czyli w tym samym roku, w którym Reys otrzymał brazylijskie obywatelstwo. Reys i jego żona, Margarethe Waldstein, byli już przyzwyczajeni do zmiany nazwiska, więc wydawca zasugerował, by zamiast niego przyjęła swoje brazylijskie nazwisko.

Ta książka zaangażuje dzieci na wiele sposobów. Ciekawski George spotyka gołębia pocztowego i postanawia dokonać pewnych ulepszeń w swoim domu dla niego i ptaka. Historia bada również projektowanie i planowanie. Oprócz budowania domku na drzewie, Ciekawski George bada również koncepcję planowania i projektowania. Książka zawiera również dodatkowe zadania, które rozwijają temat budowy. Na przykład gra w dopasowywanie różnych materiałów i tworzy własne klocki z gąbki.

Historia jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Kucharz przyprowadza George’a do przyjaciela i ci dwaj postanawiają zatrudnić George’a jako myjącego okna. Praca George’a jest bardzo niebezpieczna, a on sam łamie nogę po upadku na betonowy chodnik. Trafia do szpitala. Kobieta, którą George błędnie uznał za łagodną, mówi wszystkim, że George zasłużył na swoją karę. W końcu George uczy się cennej lekcji w pokonywaniu strachu przed nieznanym.

Jednym z kluczowych pytań w tej serii esejów jest to, czy książki Ciekawskiego George’a promują lub podporządkowują sobie czarne dziecko. Podczas gdy książka przedstawia niewinność i kreatywność bohatera, promuje rasowy obraz dziecięcej niewinności. Seria została powiązana z rasizmem i stereotypami rasowymi, a krytycy tych książek zakwestionowali rolę dzieci w społeczeństwie.

Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *