Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Odwodnienie opaski podczas budowy domu – instrukcja

Odwodnienie opaski podczas budowy domu – instrukcja

Dobrze zaprojektowany system drenażu odprowadzi nadmiar wody z domu. Ważne jest, aby zainstalować odpowiedni system odwadniający, aby uniknąć wszelkich szkód związanych z wodą w domu. Woda, która jest spiętrzona może mieć szkodliwy wpływ na prace budowlane wokół domu. Powodzie i zanieczyszczona woda może erodować ściany, podłogi i sufity. Nawet więcej, te szkody związane z wodą mogą wpłynąć na fundamenty domu.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu dzialka.info.pl

Zakłócenia gleby wokół drenażu

Obszar drenażowy jest zwykle zlokalizowany po stronie pod górę domu. Żwir drenażowy otaczający ten obszar nie jest idealny, ponieważ utrudnia odprowadzanie wody. Dlatego ważne jest, aby zbudować glebę dalej od obszaru drenażu. Gdy drenaż jest na miejscu, gleba wokół niego powinna być nachylona z dala od domu, aby zapobiec gromadzeniu się gleby. Idealny obszar zakłóceń pokazano na rysunku L.

Wielu właścicieli nieruchomości nie ma nic przeciwko dzieleniu przestrzeni z polem odpływowym. Pola te przypominają zielony trawnik z perforowanymi rurami septycznymi pod nim. Są one zazwyczaj płaskie i oddalone od wszelkich zbiorników wodnych lub drzew. Nie oznacza to, że nie należy budować tam domu, ale należy unikać naruszania gleby wokół niego podczas budowy domu. Istnieje kilka sposobów, aby uczynić te dreny bardziej skutecznymi.

Zapobieganie szkodom związanym z wodą dzięki dobrze zaprojektowanemu systemowi drenażowemu

Pierwszym krokiem w zapobieganiu szkodom związanym z wodą w budynku jest zaplanowanie odpowiedniego systemu drenażowego. W obszarach o wysokiej wodzie gruntowej, spływ wody może uszkodzić budynek. W innych miejscach zły drenaż może spowodować poważną powódź. Jeśli czekasz, aby zająć się źródłem problemu, może to spowodować poważniejsze szkody. Instalacja obwodowych systemów odwadniających to świetny sposób na uniknięcie takich szkód. W przypadku systemów wewnętrznych lub obwodowych, należy sporządzić mapę topografii nieruchomości, aby określić dokładne obszary, w których woda będzie się zbierać i płynąć.

Właściwie zaprojektowane systemy odwadniające mogą zapobiec powodzi, erozji i innym szkodom spowodowanym przez wodę. W regionach przybrzeżnych, właściwe systemy odwadniające są ważne dla bezpieczeństwa ruchu i bezpieczeństwa drogowego. Ponadto dobrze zaprojektowane systemy odwadniające mogą pomóc w zapobieganiu sytuacji, w której budynek staje się wysypiskiem dla nieoczyszczonej wody burzowej. Jednak właściwa konserwacja jest niezbędna, aby uniknąć przyszłych problemów związanych z wodą. Jeśli przepusty stają się zatkane, może to prowadzić do różnicy frost heave.

Innym sposobem zapobiegania szkodom związanym z wodą jest utrzymanie odpadów jardów z drenażu. Liście, ścinki trawy i inne zanieczyszczenia powinny być przechowywane w pojemniku lub torbie. Regularne czyszczenie rynien jest ważne zarówno z powodów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Nawet jeśli system odwadniający jest wydajny, może nadal powodować uszkodzenia domu. Uszkodzona rynna może prowadzić do spływu wody i prowadzić do szkód powodziowych, jeśli zostanie uszkodzona. Upewnij się, że downspouts są prawidłowo zainstalowane i skierowane z dala od fundamentu domu i nie odprowadzają do sąsiednich nieruchomości.

Dobrze zaprojektowany system odwadniający powinien zawierać podziemny catch basin. Są to podziemne zbiorniki z rusztem lub wylotem do przekierowania wody powierzchniowej z dala od domu. Zlewnia jest najlepiej wykorzystywana, gdy ziemia jest bardzo wilgotna. Francuskie drenaże są dobrą opcją dla wilgotnego gruntu. Głównym problemem z catch basins jest ilość wody, którą mogą utrzymać, i są drogie w instalacji.

Podwórko jest kolejnym ważnym obszarem, aby upewnić się, że twój dom ma prawidłowy drenaż. Właściwe systemy drenażowe podwórko będzie zapobiegać erozji gleby, co spowoduje zniszczone fundacji. Drenaż pomaga również utrzymać wilgoć w glebie. Jednakże, jeśli nie rozumiesz korzyści płynących z dobrze zaprojektowanego systemu odwadniającego, może się okazać, że podlewasz swoje rośliny zbyt często lub używasz więcej chemikaliów niż powinieneś.

Wielkość twoich drenaży sanitarnych zależy od liczby urządzeń, które obsługuje. Odpływy domowe mają zazwyczaj cztery cale średnicy. Żeliwo, kamionka, plastik i ołów są wspólnymi materiałami dla domowych odpływów. ABS i PVC to dwa popularne wybory dla systemów odwodnień DWV. Zapewnij prawidłowy przepływ w swoim odpływie, upewniając się, że kąt rury jest w połowie wypełniony. Właściwe szorowanie jest również istotne dla zapewnienia, że ciała stałe nie zostaną uwięzione w odpływie.

Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *