Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Czy można malować płytki na ścianach w łazience?

Czy można malować płytki na ścianach w łazience?

Malowanie płytek ceramicznych to prosty i opłacalny sposób na odświeżenie wyglądu łazienki. Zapewnia również niskie koszty utrzymania i łatwość w utrzymaniu czystości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak pomalować płytki łazienkowe. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem procesu. Upewnij się, że planujesz swój projekt z wyprzedzeniem, ponieważ płytki łazienkowe wymagają dwóch lub więcej dni do całkowitego wyschnięcia. Upewnij się, że przestrzegasz wszystkich instrukcji producenta.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z cenas.pl

Malowanie płytek ceramicznych to tania opcja

Jeśli nie masz pieniędzy na wymianę całej łazienki, nadal możesz zmienić wygląd swojej łazienki malując płytki ceramiczne. Proces nie jest trudny i nie są wymagane żadne specjalne narzędzia. Jedyną rzeczą, która utrudnia malowanie płytki jest wybór odpowiedniej farby. Możesz również wybrać kolor i teksturę, którą chciałbyś. Oto kilka wskazówek dotyczących malowania płytek ceramicznych.

Po pierwsze, będziesz potrzebował wysokiej jakości farby do malowania płytek ceramicznych. Zalecana jest dobra farba emaliowa, taka jak Benjamin Moore Satin Imperial Low Lustre Enamel. Ten rodzaj farby jest odporny na plamy i trwały. Nigdy nie używaj farby lateksowej na płytkach ceramicznych. Przed nałożeniem podkładu należy również przeszlifować płytki. Możesz użyć do tego celu kostki szlifierskiej lub szlifierki elektrycznej. Przed malowaniem płytek upewnij się, że wyczyścisz je za pomocą stripera do płytek lub gniazdka elektrycznego.

Przy malowaniu płytek ceramicznych należy użyć wysokiej jakości podkładu, który zapobiegnie złuszczaniu się farby. Następnie postępuj zgodnie z instrukcją nakładania TSP. Pamiętaj, aby dokładnie spłukać płytkę po użyciu TSP. Następnie należy zbadać płytki, aby upewnić się, że nie są one uszkodzone. Przed malowaniem powinieneś usunąć z powierzchni wszelkie szumowiny, tłuszcz lub naczynia kuchenne. Można również użyć szmatki, która jest mokra i mydła, aby usunąć wszelkie sadze. Gdy płytki są czyste i suche, można rozpocząć malowanie.

Główną wadą malowania płytek ceramicznych jest to, że wymaga dużo dodatkowej pracy i upkeep. Musisz ponownie zastosować farbę często, aby utrzymać go patrząc nice. Korzystanie z niestandardowych malowane płytki mozaikowe z Tile Club będzie zapobiec kłopotów i pesky upkeep malowania płytek. Jest to doskonała opcja, ponieważ kosztuje ułamek ceny pełnego remontu łazienki, i może trwać przez lata.

Jest łatwy do czyszczenia

Możesz malować płytki w łazience przy użyciu różnych farb. Podkład do płytek działa jak klej, aby pomóc farbie przylegać do płytek. Wodorozcieńczalne farby epoksydowe są zalecane do malowania płytek łazienkowych, ale super twarde żywice akrylowe będą działać zbyt. Można również użyć taśmy malarskiej, aby utrzymać farbę od pokrycia linii fug. Wybierz wodoodporną farbę do płytek łazienkowych, ponieważ pomieszczenie to jest narażone na dużą wilgotność.

Możesz również wyczyścić płytki za pomocą mieszanki sody oczyszczonej. Wymieszaj sodę oczyszczoną z nadtlenkiem wodoru. Pozwól jej usiąść na co najmniej pięć minut, a następnie wytrzyj płytkę do czysta nieścieralną gąbką. Pasta ta pomaga w usunięciu piany z mydła i brudu. W przypadku bardziej uporczywych plam można użyć środka do usuwania kamienia, który rozpuszcza mydło i brud. Jeśli te metody czyszczenia nie są skuteczne, spróbuj domowego środka do łazienki.

Przed pomalowaniem ścian łazienki, upewnij się, że wybierasz odpowiedni rodzaj farby. Farby na bazie wody nie wytrzymają wilgoci w łazience. Wodoodporne farby są najlepsze dla ścian płytek łazienkowych, więc upewnij się, że wybierzesz typ antybakteryjny. Korzystanie z farby epoksydowej pomoże również utrzymać płytki patrząc świeże przez wiele lat. Możesz wybrać odcień, który pasuje do wystroju łazienki, zbyt. To jest łatwe do czyszczenia płytek malowanych na ścianach łazienki.

Prepping swoje płytki jest ważnym krokiem przed malowaniem. Czysta powierzchnia zachęca farbę do przylegania lepiej. To również sprawi, że będzie trwać dłużej i wyglądać bardziej polerowane. Upewnij się, że nosisz okulary ochronne i ochronę słuchu podczas tego procesu. Jeśli chcesz, aby Twoje płytki wyglądały jeszcze lepiej, możesz zastosować uszczelniacz przed malowaniem. W ten sposób nie będziesz musiał się martwić o brud lub pleśń, która się na nich zbierze.

Jest trwała

Jeśli chodzi o malowanie ścian łazienki, jednym z najważniejszych czynników jest wybór farby, która nie będzie się łuszczyć, odpryskiwać lub w inny sposób tracić połysk. Niektóre farby nie są trwałe, gdy są narażone na wysoki poziom wilgoci. Aby tego uniknąć, wybierz farbę, która oferuje najwyższy połysk. Im wyższy połysk, tym bardziej odporny będzie na blaknięcie, łuszczenie i inne uszkodzenia spowodowane wilgocią.

Jeśli malujesz ściany łazienki, satyna jest popularną opcją. To wykończenie ma wysoki połysk i jest trwałe. Jest również łatwe do czyszczenia. Jest to również dobre dla łazienek, ponieważ satyna odpycha wilgoć. Jest to również idealne rozwiązanie dla wykończenia i drzwi. Chociaż satyna nie jest tak atrakcyjna jak błyszcząca farba, jest trwała. I wygląda świetnie, zbyt!

Choć estetyka ścian łazienki są dużym czynnikiem przy wyborze farby, kolor farby jest również uwagę. Ponieważ łazienki zawierają dużą ilość wilgoci i wilgoci, ważne jest, aby znaleźć farbę, która jest odporna na wilgoć. Te ściany często mają do czynienia z wilgocią i wilgocią z codziennych pryszniców. Wybór farby o tej jakości jest mądrą inwestycją. To świetny sposób, aby zaktualizować swoją łazienkę i dodać nowy wygląd w jeden dzień!

Malowanie wykonane specjalnie dla łazienek jest ważne. Chociaż nie jest tak droga jak zwykła farba, oferuje wiele zalet. Jest łatwa do czyszczenia i nie wytwarza lotnych substancji chemicznych. Jeśli wybierzesz farbę odporną na wilgoć, zaoszczędzisz sobie czasu, pieniędzy i wysiłku. A w dłuższej perspektywie zaoszczędzisz pieniądze. Więc wybierz farbę stworzoną dla łazienek zamiast sypialni.

To niskie koszty utrzymania

Malowanie płytek na ścianach łazienki to popularny projekt DIY, który może przekształcić wygląd pokoju. Ten projekt obejmuje tylko trochę pracy przygotowawczej przed rozpoczęciem malowania. Przygotowanie obejmuje czyszczenie płytek i taping off obszary, które nie będą malowane. Ten krok jest kluczowy, ponieważ pomaga farba przylega do płytki. Jeśli płytki są brudne, trzeba będzie użyć łagodnego środka czyszczącego sformułowane do cięcia piana mydlana i szorowania padów, aby usunąć ten budup.

Zależnie od projektu wybierzesz, malowanie płytki łazienkowe może trwać kilka godzin. Jednakże, jeśli malujesz nad liniami fug, może to zająć tydzień lub więcej, aby wyschnąć. Ważne jest, aby przygotować obszar przed malowaniem, ponieważ farba może się łuszczyć lub chip, jeśli nie jesteś ostrożny. Należy również upewnić się, że używasz farby wodoodpornej, zwłaszcza jeśli malujesz nad płytką o dużej wilgotności.

Wybierając farbę do ścian łazienki, ważne jest, aby wybrać taką, która jest odporna na wilgoć. Lepiej użyć farby lateksowej, która jest sformułowana dla murów wewnętrznych, ponieważ jest bardziej trwała i mniej prawdopodobne jest, że wyblaknie. Wybierz farbę o niskim połysku, aby zapobiec poślizgom, ponieważ błyszczące wykończenia są śliskie. Upewnij się, że pokój jest czysty od materiałów łazienkowych i zasłon prysznicowych, i otwórz okna przed malowaniem.

Jeśli szukasz projektu płytek o niskiej konserwacji, rozważ malowanie płytek samodzielnie. Istnieje wiele opcji, aby poprawić wygląd płytek i jest to znacznie tańsze niż wymiana płytek całkowicie. Malowanie płytek na ścianach łazienki będzie trwać znacznie dłużej niż ich wymiana i jest znacznie łatwiejsze i tańsze niż usunięcie i wymiana płytki. A ponieważ jest to znacznie tańsze i łatwiejsze do zrobienia niż zainstalowanie nowych płytek, będziesz oszczędzać dużo pieniędzy w dłuższej perspektywie.

To łatwe do naprawy

Jeśli miałeś mały chip na płytce lub duże pęknięcie, możesz naprawić to dość łatwo sam. Jeśli pęknięcie jest tylko włoskowate, trochę farby i szpachli może naprawić go w krótkim czasie. Jeśli pęknięcie jest większe, jednak może trzeba wymienić płytkę całkowicie. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze w dłuższej perspektywie.

Na początek, oczyść obszar z wybielaczem i mydłem. Następnie usuń wszelkie uszkodzone fugi. Możesz również użyć młotka do zgniecenia uszkodzonej płytki. Upewnij się, że nosisz okulary ochronne i użyj piły do fug, aby go wyciąć. Jeżeli płytka utknęła w fugach, możesz użyć taśmy malarskiej do zabezpieczenia otaczających ją płytek. Trzeba będzie usunąć płytkę z piłą do fug, a także trzeba będzie taśmy malarskiej, aby zapobiec uszkodzone płytki z rozprzestrzeniania się do sąsiednich ones.

Jeśli szukasz do wymiany płytki, malowanie go jest prawdopodobnie najłatwiejszym, najmniej kosztownym rozwiązaniem. Minusem jest to, że farba zużyje się szybciej niż mogłoby się wydawać. Jednak wymaga to mniej czasu, mniej odpadów i niższe koszty niż wymiana płytki całkowicie. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią farbę do rodzaju płytek, ponieważ niektóre rodzaje płytek nie reagują dobrze na farbę. Na szczęście istnieje wiele różnych rodzajów farb dostępnych dla płytek, i można znaleźć doskonały jeden dla potrzeb Twojej łazienki.

Aby naprawić uszkodzone płytki, musisz wybrać odpowiednią farbę dla powierzchni. Możesz użyć podkładu do płytek lub farby do płytek, która jest wodorozcieńczalna. Wodorozcieńczalna formuła epoksydowa jest idealna do malowania płytek ceramicznych, ale super twarda żywica akrylowa również będzie działać. Farba do płytek nie może być malowany na płytki, które ma podnoszenia fug, pęknięć lub niezwykłe ilości wody. Przed użyciem powinna być dokładnie wysuszona.

Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *