Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Malowanie pokoju ze skosami – jak sobie poradzić?

Malowanie pokoju ze skosami – jak sobie poradzić?

Zanim zaczniesz malować sufit, warto zapoznać się z poradnikiem jak malować sufity z fakturą. Dowiesz się kilku sztuczek, aby uniknąć farby na skośnych krawędziach. Korzystanie z drop cloths i skośne szczotki wykończeniowe są wielkie opcje, jak również. W tym artykule, będziemy patrzeć na to, jak malować sufit.

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z opiekunbudowy.pl

Paint splatters

Jeśli malujesz pokój z skosami, można wyeliminować potrzebę taśmy maskującej za pomocą technik beading zamiast. Aby pokryć ścianę koralikami, przytrzymaj pędzel z fazowanym wykończeniem palcami i kciukami na okuciu. Lekko naciskając skośną szczotkę wykończeniową na ścianę, zginaj lekko szczecinę, aby rozprowadzić cienki koralik farby w szczelinie.

Unikaj robienia rogów i krawędzi zbyt ciasno, aby przetoczyć wałek i nałożyć więcej farby. Możesz zminimalizować kapanie farby stosując farbę używając powolnych, równych pociągnięć zamiast zygzakowatych wzorów. Możesz także użyć krawędzi wałka do minimalizacji kapania farby. Należy jednak uważać, aby nie przepełnić wałka podczas jego stosowania, ponieważ może to prowadzić do rozpryskiwania farby.

Aby poradzić sobie z rozpryskami farby, przygotuj podłogę, nakładając podkład i szlifując powierzchnię przed nałożeniem farby. Możesz również użyć żyletki, aby zeskrobać odpryski farby z twardych podłóg i miękkich podłóg. Po szlifowaniu zawsze czyść powierzchnie wilgotną szmatką. Możesz potrzebować szpachli, aby obsłużyć podstępne rogi i trim.

Unikanie dostania farby na teksturowanym suficie

Chociaż możesz nie musieć się martwić o teksturowane sufity, nadal potrzebują cięższej warstwy farby niż płaskie sufity. Profesjonalne usługi malarskie używać wałka z nap co najmniej jeden cal. W przeciwieństwie do malowania natryskowego płaskich sufitów, malowanie wałkiem teksturowane sufity wymaga zastosowania farby około sześciu cali od ściany. Użyj pędzla, aby wygładzić wszelkie plamy farby lub nierówne obszary.

Po pierwsze, upewnij się, że chronisz swoje meble w pokoju. Umieść drop cloths wokół nich. Następnie, pokryć mocowania sufitowe z taśmą malarską. Przykryj wszelkie małe otwory plandeką lub lekkim plastikiem i przenieś meble z pokoju. Korzystanie z drop cloth może ułatwić pokrycie mebli i innych przedmiotów, ponieważ zapobiega rozpryskiwaniu się farby w pomieszczeniu. Uniknąć uzyskania farby na teksturowane sufity z tych tips.

Używanie drop cloths

Używanie drop cloths jest kluczowe w zapobieganiu rozlania farby na podłogę. Podczas malowania pokoju z ukosami, Joe Truini zaleca korzystanie z dwóch cali szerokości taśmy maskującej do zabezpieczenia krawędzi drop cloth do listwy przypodłogowej i podłogi. Pierwsza warstwa taśmy powinna pokryć krawędź tkaniny zrzutowej. Następnie użyj drop cloths, aby chronić swoją flooring.

Plastikowe drop cloth jest trochę śliskie, więc należy nosić gumowe podeszwy butów podczas malowania. Plastikowe ściereczki spadkowe nie mogą być myte i zazwyczaj trwają tylko kilka razy. Ponadto, jeśli chcesz ponownie wykorzystać ściereczkę, należy związać krawędzie. Pomaga to uniknąć rozlania farby i plam z drop cloths. Podczas projektu malarskiego, drop cloths są najlepiej używane, gdy można je łatwo wytrzeć lub wyprać po użyciu.

Drop cloths mogą być wykonane z folii. Są one uniwersalne i trwałe, ale nie działają jako ściereczki spadkowe. Przychodzą na rolce w prostokątnym pudełku. Można je wywijać na szpuli lub ciąć, aby dopasować drzwi i okna. Plastikowy arkusz będzie trzymać farbę z przesiąkania do podłogi lub dostać się na inne powierzchnie. W ten sposób można chronić pokój bez konieczności wydawania kolejnych pieniędzy na naprawę ścian.

Używanie skośnej szczotki trymującej

Skośna szczotka trymująca ułatwia malowanie krawędzi pomieszczenia bez użycia taśmy maskującej. Pędzel do wykończeń po skosie należy trzymać kciukiem i palcami na okuciu. Delikatnie dociskaj go do powierzchni z takim naciskiem, aby wygiąć włosie. Skośny pędzel rozprzestrzenia drobną koralik farby w szczelinę.

Kolejny krok w cięciu w farbie polega na przedłużeniu linii farby aż do linii, gdzie spotykają się dwa kolory lub krawędzie. Użyj pociągnięć w dół na ścianie i łuku z dala od linii. Pamiętaj, aby ćwiczyć tę technikę pierwszy! Będziesz musiał nabrać wprawy. Możesz również użyć pędzla do malowania sufitów i innych powierzchni. Upewnij się, że malujesz małą granicę między dwoma powierzchniami.

Przy użyciu skośnego pędzla wykończeniowego, musisz upewnić się, że wybierasz odpowiedni typ pędzla. Niektóre skośne szczotki mają lekko ścięte końcówki, które ułatwiają ich użycie podczas malowania wąskich wykończeń. Użycie tego typu pędzla na skosach znacznie ułatwi nakładanie farby wokół szprosów okiennych. Jeśli nie jesteś pewien, który rodzaj pędzla użyć, spróbuj pędzla skrzydła. Pędzel ten ma skośnie ścięte włosie, dzięki czemu doskonale nadaje się do malowania czystych, wyraźnych linii na listwach przypodłogowych.

Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *