Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Jak zrobić murowany basen przed domem

Jak zrobić murowany basen przed domem

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o basenie na swoim podwórku, ale nie jesteś pewien, jak zabrać się za jego budowę, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule pokażemy Ci, jak zaprojektować nowoczesny basen, zbudować murowany basen przed domem i zadbać o kilka kwestii bezpieczeństwa. Korzystając z tych wskazówek, będziesz w stanie stworzyć basen, który pokochasz na długie lata.

Projektowanie nowoczesnej strefy basenowej

Nowoczesna strefa basenowa to nie tylko plusk koloru; to odzwierciedlenie obecnych trendów budowlanych, ponieważ większe domy są budowane na mniejszych blokach. Nowe metody budowy i przepisy dotyczące planowania oznaczają, że jest więcej miejsca na basen niż kiedykolwiek wcześniej. Można nawet zbudować basen wzdłuż granicy posesji! Te nowe, bardziej eleganckie projekty są dalekie od stylów z lat 70-tych i 80-tych.

Dom w Malvern zaprojektowany przez architektów Robson Rak został zaprojektowany na małej działce, więc architekt zdecydował się na budowę basenu w sposób liniowy na tylnym podwórku. Przezroczyste boki basenu sprawiają, że wnętrze jest widoczne, co nadaje mu futurystyczny wygląd. Basen jest otoczony bujną zielenią i miejscem na ognisko. Basen otoczony jest ogrodem, w którego centrum znajduje się staw biologiczny.

Dla małego, ale efektownego basenu idealnym miejscem jest basen krzywoliniowy z miedzianymi wodospadami i funkcjami spa. Otaczająca przestrzeń pokryta jest płytkami mozaikowymi i naturalnymi kamieniami w odcieniach ziemi. Basen integruje się również z krajobrazem, a woda spływa z fasady do basenu. Nowoczesna strefa basenowa to świetne miejsce na relaks, więc dlaczego nie zaprojektować jej na swoim podwórku?

Budowa basenu murowanego przed domem

Budując basen, należy zastanowić się, gdzie będzie się on znajdował. Może to zależeć od pobliskich drzew i ogrodzenia. Rozmiar basenu jest również ważnym czynnikiem, więc możesz rozważyć okrągłe, kwadratowe lub prostokątne baseny. Należy również rozważyć koszt, utrzymanie i dodatkowe funkcje każdego materiału. Omów je z wykonawcą, aby określić, jak głęboki chcesz basen być. Następnie, uzyskać pozwolenia na budowę.

Basen jest zwykle wzmocniony przez stalową klatkę wokół wykopu. Ta stalowa klatka zapewnia wsparcie strukturalne dla powłoki basenu i jest związana zgodnie z planami inżyniera. Upewnij się, że klatka stalowa jest pokryta plastikowymi siodełkami, ponieważ odsłonięta stal może być ostra. Należy również rozważyć, czy basen będzie posiadał stopnie, gzymsy i wyjścia do pływania. Basen z cegły może mieć również szkielet stalowy.

Przed wykopaniem basenu upewnij się, że ziemia jest równa. Powinieneś uzyskać pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego dla każdego wykopu. Zapewni to, że nie naruszasz żadnych podziemnych mediów. Powinieneś również przygotować grunt, wyrównując go z podłożem żwirowym. Następnie, można zbudować basen. Następnie, po jego zakończeniu, możesz pozbyć się warstwy betonu. Kilka miesięcy później możesz cieszyć się swoim nowym basenem!

Utrzymanie go w czystości

Utrzymanie murowanego basenu przed domem jest łatwe, ale nie jest pozbawione własnego zestawu wyzwań. Po pierwsze, chodzi o jakość wody. Poziom pH wody w basenie powinien wynosić około siedmiu. Woda, która jest zbyt kwaśna lub zbyt zasadowa może być niebezpieczna zarówno dla Ciebie jak i Twojego sprzętu. Woda alkaliczna może również zatkać filtry, spowodować zmętnienie wody i podrażnić oczy i skórę.

Czyszczenie basenu z cegły wymaga kilku różnych kroków. Jeśli chcesz użyć kwasu muriatycznego na cegłach, będziesz potrzebował roztworu rozcieńczającego. Jedna część kwasu muriatycznego do dziesięciu części wody jest odpowiednim stosunkiem. Unikaj używania metalowego lub ceramicznego naczynia do mieszania kwasu, które może pęknąć lub złamać. Następnie będziesz chciał wyszorować cegłę miękką szczotką lub gąbką. Szczotka z naturalnego włosia jest najlepsza do tego zadania, ponieważ szczotka druciana może pozostawić metal na cegle, co spowoduje jej odbarwienie.

Uczynienie jej bezpieczną

Budowa basenu przed domem jest doskonałym sposobem na poprawienie wyglądu domu przy jednoczesnym zwiększeniu wartości nieruchomości. W zależności od lokalizacji, możesz chcieć rozważyć rozmiar i kształt basenu, aby zapewnić jego bezpieczeństwo. Ponadto należy rozważyć lokalizację basenu pod względem wiatru i deszczu, ponieważ oba mogą znacznie zwiększyć parowanie wody. To sprawia, że pływanie w basenie jest niekomfortowe, zwłaszcza gdy jest on mokry. Aby utrzymać basen w chłodzie, możesz zbudować wiatrochron, sadząc grube krzewy lub wznosząc solidne ogrodzenie z desek.

Dodanie konstrukcji drewnianych do domu basenowego

Jeśli Twój basen jest centralnym punktem Twojego podwórka, możesz dodać strukturę drewnianą do ceglanego domu basenowego. Struktury z prawdziwego drewna to świetny sposób na włączenie rustykalnego, francuskiego wyglądu willi do domu z basenem. Dodatkowo, są one łatwe do czyszczenia. Te drewniane struktury są pięknym dodatkiem do każdego podwórka i są świetną opcją dla właścicieli domów z dziećmi. Oto kilka sposobów na włączenie struktury drewnianej do domu z basenem.

Dom z basenem może być wszystkim, od skromnej struktury do luksusowego odwrotu. Nie musi pasować do Twojego głównego domu, ale powinien go uzupełniać. Może być w dowolnym stylu, ale powinien pasować do stylu twojego głównego domu. Na przykład, jeśli główny dom jest stiuk, a następnie dodanie konstrukcji drewnianych do cegły dom basen może zrobić ładne uzupełnienie głównego domu. I można nawet włączyć udogodnienia z głównego domu do domu basenu.

Dodanie struktur drewnianych do ceglanego domu basenu może sprawić, że cały projekt poczuje się bardziej jak rekolekcje. Dodanie jadalni, mebli na zewnątrz i baru połączonego z kuchnią sprawia, że wygodniej jest zabawiać gości. Oprócz bycia bardziej funkcjonalnym, konstrukcja z drewna może również dodać rustykalny nastrój do domu z basenem. Pamiętaj tylko, aby dopasować swój domek przy basenie do stylu głównego domu, aby bezproblemowo pasował do otoczenia.

Dodanie koloru

Dodanie koloru do ceglanego basenu w przedniej części domu to doskonały sposób na dodanie prywatności wokół przestrzeni basenowej przy zachowaniu klasycznego, eleganckiego wyglądu. Solidna ściana z cegły zapewnia więcej prywatności i może wiązać się z istniejącym stylem domu. Rozważ zainstalowanie szklanych drzwi od podłogi do sufitu, aby wpuścić naturalne światło. Możesz również rozważyć malowanie ceglanej ściany, aby zmienić jej kolor i wygląd.

Tworzenie przestrzeni społecznej w domu z basenem

Dla wielu właścicieli domów, tworzenie przestrzeni społecznej w domu z basenem z cegły może być istotną częścią zewnętrznej przestrzeni życiowej. Wnętrze domu powinno zapewniać dużo miejsca na spożywanie posiłków, relaks lub rozrywkę. Ponadto właściciele domów mogą chcieć uwzględnić w strukturze aneks kuchenny, strefę przebieralni lub pralnię. Mogą również chcieć mieć przestrzeń wewnętrzną/zewnętrzną, która otwiera się na basen i uzupełnia domek gospodarczy.

Pawilon Clearview zaprojektowany przez Amantea Architects ma zarówno wygodną, jak i funkcjonalną przestrzeń dla basenu. Jest on osadzony w rzędzie świerków norweskich, które pełnią rolę drewnianego ekranu od sąsiednich domów. Sam domek basenowy składa się z łazienki, prysznica zewnętrznego, przebieralni i podłogi z kamienia naturalnego. Pawilon łączy się z przyległym patio. Pergola zamyka przestrzeń społeczną, zapewniając osłonięty, wyraźny widok na basen i patio.

Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *