Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Elewacje z kamienia naturalnego – jaki jest koszt?

Elewacje z kamienia naturalnego – jaki jest koszt?

W tym artykule omówimy koszty różnych rodzajów kamiennego sidingu. Dowiesz się o kosztach forniru z kamienia naturalnego, kamienia łupkowego oraz sidingów z cementu włóknistego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach i kosztach każdego typu. Elewacje z kamieniem naturalnym mogą kosztować znacznie więcej niż mogłoby się wydawać, ale będziesz szczęśliwy, że wybrałeś ten materiał dla swojego domu! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach kamienia i cenach, które nakazują.

Koszt siding z kamienia naturalnego

Jeśli chodzi o siding, kamień naturalny jest najdroższym materiałem do zainstalowania, ale zalety jego instalacji znacznie przewyższają jego koszt. Nie tylko trwa dłużej, ale również zwiększy wartość Twojego domu. Kamienna siding jest również bardzo atrakcyjna dla potencjalnych nabywców, którzy będą kojarzyć ją z jakością, polskością i trwałością. Dodanie nowego kamienia siding do domu sprawi, że będzie wyróżniać się z tłumu i zwiększyć swoją wartość rynkową.

Wymaga więcej umiejętności niż tradycyjny fornir, i musisz zatrudnić doświadczonego wykonawcę, aby go zainstalować. Ponieważ fornir kamienny jest cięższym materiałem niż tradycyjna siding, musisz zatrudnić profesjonalnego wykonawcę do instalacji. W przeciwieństwie do tradycyjnej siding, kamień wymaga warstwy zaprawy i metalowej listwy, a kotwy ścienne, aby zabezpieczyć go do fundamentu domu. Ponadto, ponieważ siding kamienny jest bardzo ciężki, może wymagać wzmocnienia suchej zabudowy.

Koszt forniru z kamienia naturalnego

Fornir kamienny jest jednym z najbardziej popularnych projektów poprawy domu, ale koszt może się znacznie różnić w zależności od rodzaju i grubości kamienia. W zależności od grubości kamienia, można oczekiwać, aby zapłacić w dowolnym miejscu od 4 dolarów do 21 dolarów za stopę kwadratową. Najdroższą opcją jest siding z kamienia naturalnego, który kosztuje od 1400 do 2400 dolarów za stopę kwadratową. Jednak ta opcja jest droga, ponieważ kamień naturalny jest ciężki i nie każdy dom może obsłużyć jego wagę. Jeśli chciałbyś zainstalować kamienny fornir, ale nie masz pieniędzy, istnieją również inne dostępne opcje. Możesz na przykład kupić panele z forniru kamiennego, które są przymocowane do innych rodzajów ścian, które są zwykle lżejsze, ale mniej trwałe. Są one również podatne na zimno, wilgoć i erozję, więc należy zachować ostrożność, aby wybrać odpowiedni materiał dla swojego domu.

Naturalny fornir kamienny jest droższy niż wyprodukowany kamienny siding, ale dodaje curb appeal i wartość do domu. Stopa kwadratowa kamiennej siding kosztuje około 7 dolarów do 92 dolarów, co jest równoważne 87 500 dolarów do 125 000 dolarów dla domu o powierzchni 2500 stóp kwadratowych. Koszt bocznicy kamiennej będzie zależał od stylu i rodzaju użytego kamienia, procesu instalacji oraz wszelkich dodatkowych funkcji, takich jak powłoka odporna na warunki atmosferyczne lub zaprawa murarska.

Koszt bocznicy z cementu włóknistego

Rozważając wymianę obecnej bocznicy z cementem włóknistym? Jeśli tak, to pewnie zastanawiasz się, jak ułatwić sobie zadanie. Fiber cement siding może replikować wygląd wielu różnych rodzajów siding, ale jest również mniej kosztowne. Sam włókno-cement jest wykonany z włókien drzewnych, piasku i cementu. Producenci bocznicy z cementu włóknistego mogą tworzyć dowolne kolory i tekstury, które można sobie wyobrazić. Można nawet dodać faux akcenty kamienne, jeśli chcesz.

Fiber cement siding pochodzi w różnych rozmiarach, w tym deski, pionowe panele i gonty. Grubość włókna cementowego bocznicy różni się, zbyt. Im grubszy materiał, tym bardziej jest odporny na zmiany temperatury i przenoszenie dźwięku. Siding z cementu włóknistego jest również dostępny w postaci pasów i desek o różnych szerokościach. Na przykład, grubość siding lap określi, ile deski będzie widoczne.

Koszt kamienia łupkowego

Jeśli szukasz okładziny elewacji z kamienia, łupek jest idealnym wyborem. Łupek jest drobnoziarnistym kamieniem metamorficznym. Jest bardzo mało wymagający w utrzymaniu i uważany za optymalny materiał budowlany. Ze względu na swoją wszechstronność, łupek został wykorzystany jako główny punkt nowoczesnej architektury. Płyty łupkowe nie są łatwe do zidentyfikowania przez małe próbki, a tekstura i kolor różnią się między poszczególnymi płytami. Dlatego ważne jest, aby zrobić swoje badania i przeczytać studia przypadków przed podjęciem decyzji o zakupie wielkoformatowych płyt łupkowych.

Koszt prawdziwego kamienia różni się w zależności od rodzaju. Slate 4 jest najmniej kosztowny i jest dostępny w różnych grubościach. Jednak ten kamień jest trudny do zainstalowania. Jest on back-buttered lub bite w miejsce. Z tego powodu, jest często dwukrotnie koszt innych rodzajów kamienia. Jednak nadal jest to doskonały wybór na elewacje. Koszt kamienia łupkowego na elewacje nie jest wysoki i należy rozważyć plusy i minusy przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *