Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Co położyć na ścianie w łazience zamiast płytek?

Co położyć na ścianie w łazience zamiast płytek?

Zamiast używać płytek, możesz spróbować innych materiałów. Należą do nich deski, malowane powierzchnie, panele PCV, a nawet odsłonięty cement. Oczywiście, materiały te są droższe niż płytki. Ale są one zdecydowanie warte rozważenia dla łazienki. Nie musisz też obawiać się, że będzie konieczny ich demontaż w razie konieczności wyczyszczenia spłuczki podtynkowej. Na stronie https://przewodnikpanidomu.pl/jak-wyczyscic-spluczke-podtynkowa/ możesz dowiedzieć się, w jaki sposób zrobić to szybko, domowym sposobem.

Poniżej wymieniono kilka innych wspaniałych opcji. Możesz wybrać to, co lubisz najbardziej. Następnym razem, gdy jesteś w nastroju do zmiany, sprawdź te opcje:

Paint

Jeśli chciałbyś pomalować na ścianie łazienki zamiast płytek, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest sama farba. Podczas gdy można użyć farby lateksowej na podłodze, farba epoksydowa jest silniejsza i bardziej trwała. Ta opcja jest idealna dla stref rozprysku i kosztuje od 10 do 30 dolarów za galon. Ważne jest jednak, aby planować z wyprzedzeniem i pozwolić na co najmniej dwa dni na suszenie.

Beadboard

Możesz stworzyć ścianę łazienki beadboard bez użycia jakichkolwiek płytek. Możesz użyć beadboard na dwóch trzecich ścian w łazience i zakapować resztę z szyną płytową dla dodatkowego miejsca do przechowywania. Używać beadboard jest wielkim sposobem dodawać charakter i ciepło do prostej łazienki. Jest to również świetny wybór dla łazienki w stylu vintage. Ten projekt jest łatwy do zainstalowania i doda unikalny styl do twojej przestrzeni.

Panele PCV

Jeśli rozważasz zastąpienie tradycyjnych płytek w swojej łazience panelami PCV, rozważ ich niską cenę i łatwość instalacji. Panele te są również wodoodporne i odporne na pleśń. Oprócz łatwości instalacji, panele PCV są również dostępne w różnych kolorach i wykończeniach. Czy chcesz elegancki, nowoczesny design lub klasyczny, tradycyjny jeden, panele PVC są doskonałą opcją dla swoich ścian łazienkowych.

Wyeksponowany cement

Jeśli chciałbyś uniknąć kosztów i kłopotów z instalacją płytek łazienkowych, rozważ użycie odkrytego cementu dla swojej ściany łazienki. Cement jest wysoce odporny na wodę, co czyni go świetną opcją dla łazienek. Co więcej, wygląda świetnie! Poza tym, można również zastosować dekoracyjne listwy drewniane wokół odkrytej płyty cementowej, aby ukryć wszelkie brzydkie połączenia. Oto kilka wskazówek dotyczących instalacji płytek łazienkowych zamiast odsłoniętego cementu. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest wybranie stadniny na krawędzi płytki. Ten stadnina pozwoli Ci zakotwiczyć swoją płytę cementową lub suchej zabudowy. Jeśli twoja łazienka rama nie jest wystarczająco silny, może trzeba dodać dodatkowy 2×4. Ta nowa ściana stadniny da Ci hojny 3 1/2 cala drewna do jazdy screws.

Decorative mouldings

Adding dekoracyjne listwy w łazience zamiast płytek może być doskonałym sposobem, aby dodać szczegóły i elegancję do łazienki. Te listwy są dość proste do zainstalowania i mogą obejmować zwykłe lub ozdobne rzeźby, architektoniczne gzymsy i gipsowe nisze. Ta prosta zmiana projektu może naprawdę zrobić różnicę w ogólnej estetyce Twojej łazienki. Jeśli masz skośny sufit lub chcesz nadać łazience bardziej nowoczesny wygląd, możesz użyć listew fryzowych.

Panelowanie

Choć ściany z płytek są estetyczne i trwałe, są drogie. Jeśli chcesz uzyskać luksusowy wygląd, możesz wydać fortunę na designerskie płytki. Dodatkowo, nie można ich zmienić, gdy zmieni się Twoja fantazja lub moda. Z drugiej strony, boazeria może być radykalnie zmieniona za pomocą farby. I w przeciwieństwie do płytek, boazeria jest tańsza na metr kwadratowy. Dlatego wielu właścicieli domów wybiera ją nad płytkami.

Kamienne ściany

Jeśli rozważasz dokonanie zmiany z tradycyjnej glazury na kamienne ściany w swojej łazience, powinieneś wiedzieć, że istnieje kilka kluczowych różnic między tymi dwoma materiałami. Po pierwsze, kamienne ściany mają tendencję do bycia cieplejszymi niż glazura, dlatego mogą być lepszą opcją na zimowe miesiące. Ponadto, kamień jest trwały i bardzo rzadko zdarza się, że pęka lub kruszy się. Jako bonus, kamień nie przyciąga żadnych plam, jak płytki może. Należy jednak pamiętać, że kamień jest dość ciężki i może być trudny do kupienia w dużych rozmiarach, więc bądź przygotowany na włożenie trochę wysiłku, aby uzyskać idealne dopasowanie do Twojej łazienki.

Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *