Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Mycie ścian mydłem malarskim – poradnik

Mycie ścian mydłem malarskim – poradnik

Ten artykuł da ci niski dół na mycie farb wewnętrznych ścian przy użyciu mydła malarza. Podstawy mycia ścian farby są objęte, od tego, ile mydła użyć, aby uniknąć smug. Będziemy również patrzeć na to, jak używać gąbki, aby uniknąć smug i uniknąć plam sadzy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Posted in Malowanie i dekorowanie Porady

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z lazienka.net.pl

Mniej mydła jest lepsze niż więcej

Przed rozpoczęciem mycia ścian, użyj niewielkiej ilości mydła malarskiego, aby pozbyć się uporczywych plam. Dodaj około łyżeczki mydła do galonu ciepłej wody i wykręć nadmiar. Użyj dużej gąbki, aby wykręcić nadmiar wody, a następnie klepnij ścianę. Unikaj zamoczenia ściany i szorowania powierzchni zbyt mocno.

Pierwszy, przetestuj rozwiązanie w niepozornym miejscu, takim jak za niektórymi meblami lub dziełami sztuki. Następnie powtórz proces na odcinku ściany, która jest tylko kilka stóp przez trzy stopy. Jeśli rozwiązanie jest zbyt silne, możesz uszkodzić farbę. Upewnij się, że testujesz rozwiązanie na małej części ściany przed przystąpieniem do pełnego projektu. Używając mniej mydła malarza będzie również chronić swoje ściany przed uszkodzeniem.

Unikanie tworzenia smug

Podczas czyszczenia ścian, będziesz chciał uniknąć tworzenia smug, zaczynając od góry i pracując w dół. Pomoże to złapać krople i zapobiec powstawaniu smug. Dokładnie wypłucz gąbkę, aby uniknąć rozprzestrzeniania się brudu. Użyj delikatnych ruchów okrężnych, aby wyczyścić całą ścianę i utrzymać mydło malarza z pozostawieniem smug. Jeśli smugi są szczególnie uporczywe, dotknij farby suchą szmatką.

Podczas czyszczenia pomalowanych ścian, będziesz chciał zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć pozostawienia smug. Używanie zbyt dużego nacisku lub szorstkich środków czyszczących może uszkodzić wykończenie i pozostawić brzydkie smugi za sobą. Inną rzeczą do zapamiętania jest konsystencja farby. Środek czyszczący powinien być stosowany w postaci delikatnej mgiełki, aby nie pozostawić za sobą smug. Jeśli rozwiązanie jest zbyt gęste, możesz zostawić ślady lub wodę, które przylegają do ściany.

Podczas mycia ścian, upewnij się, że używasz miękkiej, niestrzępiącej się szmatki. Unikaj używania gąbki z barwnikami, ponieważ może ona przenieść kolor z tkaniny na ścianę. Również, należy użyć uniwersalny środek czyszczący przeznaczony do mycia ścian. Wymieszaj jedną filiżankę amoniaku lub octu z jedną czwartą filiżanki sody oczyszczonej i jednym galonem wody. Podczas czyszczenia ścian, przetestuj ukryty obszar ze zwykłą wodą przed użyciem środka czyszczącego.

Ważne jest, aby przetestować roztwór czyszczący na małej sekcji ściany, aby można było zobaczyć, czy działa na niej. W przypadku, gdy plama jest szczególnie uparta, pasta z sody oczyszczonej i wody może być Twoim najlepszym rozwiązaniem. Nałóż pastę za pomocą mokrej gąbki, wcierając ją w plamę kolistymi ruchami. Następnie wytrzyj ścianę czystym ręcznikiem. Ten krok jest istotny, aby zapobiec śladom wody i smugom.

Używanie gąbki do mycia wnętrza farby ściennej

Możesz być zaskoczony, aby dowiedzieć się, że istnieje wiele rozwiązań problemu matowienia wnętrza farby ściennej. Jednym z rozwiązań jest umyć go z rozwiązaniem pół filiżanki sody oczyszczonej zmieszanej z jedną uncją wody. Użycie miękkiej gąbki do przetarcia ścian zapobiegnie pozostawieniu przez rozwiązanie smug i oczyści ścianę bez zarysowania powierzchni. Aby pozbyć się specyficznych plam, użyj miękkiej gąbki i wyczyść plamy. Pamiętaj, aby pracować w sekcjach, tak aby nie skończyć wpływając na cały obszar.

Przed czyszczeniem należy odkurzyć powierzchnię i wytrzeć ją. Jeśli obszar jest zbyt trudne do osiągnięcia, użyj gąbki, aby go oczyścić. Najlepiej jest użyć miękkiej gąbki i wykręcić nadmiar wody, aby uniknąć pozostawienia smug. Następnie należy użyć suchego ręcznika, aby wytrzeć obszar do sucha. Po wyczyszczeniu obszaru, należy pozwolić mu wyschnąć.

Jeśli plamy są zbyt ciężkie do wyczyszczenia samą wodą, można użyć roztworu czyszczącego zawierającego ćwierć filiżanki destylowanego białego octu. Możesz również wymieszać roztwór czyszczący z sodą oczyszczoną lub octem, aby usunąć uporczywe plamy. Upewnij się, że nosisz rękawice i okulary ochronne i unikaj używania rąk w tym procesie. Podczas czyszczenia ścian należy użyć miękkiej gąbki, która jest wilgotna, ale nie mokra.

Innym rozwiązaniem jest użycie pasty z sody oczyszczonej i wody do usunięcia uporczywych plam. Należy zastosować to rozwiązanie z gąbką i niech siedzi na ścianie przez pięć minut przed wytarciem go z wilgotną gąbką. Upewnij się, że unikniesz pocierania ściany zbyt dużą ilością wody lub mydła, ponieważ może to spowodować rozebranie powierzchni farby. Ponadto, należy użyć miękkiej gąbki, aby usunąć uporczywe plamy, jeśli używasz farby na bazie oleju lub o wysokim połysku.

W trakcie czyszczenia ścian wewnętrznych za pomocą roztworu mydła malarza, należy zawsze pamiętać, aby prawidłowo umyć powierzchnie przed nałożeniem podkładu lub malowaniem ich. Zawsze należy pamiętać o dokładnym umyciu ścian przed nałożeniem podkładu lub farby. W przeciwnym razie możesz skończyć z pęcherzami i śladami po zaciekach. Jeśli użyjesz miękkiej gąbki, nie będziesz musiał się martwić o ten problem.

Uporanie się z plamami sadzy

Pierwszym krokiem do poradzenia sobie z plamami sadzy na ścianach jest wytarcie jej wilgotną ściereczką z mikrofibry lub gąbką. Spłucz gąbkę z sadzy czystą wodą i powtórz w razie potrzeby. Ważne jest, aby czyścić powierzchnię delikatnie, aby uniknąć rozprzestrzeniania się sadzy. Następnie należy spłukać i wysuszyć ścianę. Upewnij się, aby uniknąć pocierania farby, ponieważ może to spowodować sadza się osadzić w nim.

Inne rozwiązanie dla plam sadzy na ścianach jest soda oczyszczona. To może być kupione od większości sprzedawców lub sklepów spożywczych. Upewnij się, że używasz odpowiedniego środka czyszczącego, aby usunąć plamę. Nosi gumowe rękawice, aby zapobiec ręce od bycia poplamionym i pachnącym jak środek czyszczący. Na koniec upewnij się, że dokładnie wysuszysz ścianę przed jej ponownym postawieniem. Nie zapomnij jednak trzymać wiadra w pobliżu i użyć czystej wody do spłukania go ponownie.

Po spłukaniu ściany dokładnie, możesz odkleić ochronną osłonę podłogi. Do usunięcia sadzy użyj równoległych, zachodzących na siebie pociągnięć. Nie należy szorować ściany gąbką. Celem jest usunięcie każdej luźnej sadzy. Aby uniknąć rozprzestrzeniania się sadzy, użyj suchej gąbki do szorowania. Alternatywnie możesz użyć gąbki do zmazywania z melaminy. Jeśli nie możesz znaleźć takiej, która odpowiada Twoim potrzebom, zrób własną gąbkę do wymazywania melaminy.

Po dokładnym wyczyszczeniu ściany, odkurz pokój. Jeśli na ścianach pozostaną cząstki sadzy, możesz użyć odkurzacza z długim mocowaniem dyszy, aby je usunąć. Możesz również użyć szczotki do odkurzania. Upewnij się, że trzymasz szczotkę z dala od ściany, ponieważ może to spowodować rozmazanie sadzy. Solidny step stool lub drabina może być przydatna do osiągnięcia wyższych obszarów. Pamiętaj, aby pracować powoli, aby uniknąć upadku.

Jeśli uszkodzenia spowodowane dymem są zbyt trudne do usunięcia, możesz użyć Simple Green HD, aby pomóc się go pozbyć. Ma łagodną formułę czyszczącą, która zawiera odtłuszczacz i może być stosowana nad farbą. Upewnij się, że używasz wielu warstw podkładu. Upewnij się, że usuniesz całą sadzę ze ściany przed nałożeniem farby. Farby o wysokim połysku są idealne do domów dla palących.

Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *