Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Jak prawidłowo ustawić antenę satelitarną

Jak prawidłowo ustawić antenę satelitarną

Jeśli zastanawiasz się, jak prawidłowo zainstalować antenę satelitarną, trafiłeś we właściwe miejsce. Ten przewodnik pokaże Ci, jak zainstalować antenę i ustawić ją tak, aby zapewnić optymalny odbiór. W kolejnych rozdziałach znajdują się informacje o kątach, wysokości i innych ważnych czynnikach. Po uzyskaniu wszystkich tych informacji, można zainstalować antenę satelitarną z ufnością. Niezależnie od tego, czy jesteś instalatorem po raz pierwszy, czy weteranem, te wskazówki pomogą Ci zacząć i utrzymać doskonały odbiór.

Przewodnik

Aby prawidłowo ustawić antenę satelitarną, najpierw musisz dostosować azymut i wysokość anteny. Azymut i elewacja odnoszą się do kąta ustawienia anteny względem powierzchni ziemi. Anteny satelitarne, które są wykonane dla półkuli północnej są zazwyczaj płaskie. Po znalezieniu prawidłowego ustawienia, dokręć śruby i upewnij się, że talerz jest w najsilniejszej pozycji.

Dokładna pozycja satelity nawigacyjnego i geosynchronicznego jest niezbędna do udanego oglądania telewizji. Ponieważ satelity geosynchroniczne orbitują w stałych odstępach czasu, muszą być umieszczone w precyzyjnym miejscu. Aby określić dokładną lokalizację satelity, możesz użyć wyszukiwarki satelitów na komputerze lub na urządzeniu mobilnym. Aplikacje do wyszukiwania satelitów korzystają z Map Google, aby określić prawidłową pozycję dla Twojej anteny. Alternatywnie można ręcznie ustawić pozycję anteny satelitarnej za pomocą kompasu.

Przed zainstalowaniem anteny satelitarnej należy sprawdzić jej położenie. Kąt elewacji anteny satelitarnej powinien wynosić 51 stopni. Uchwyt anteny satelitarnej powinien być odpowiednio wypoziomowany, a przed jego regulacją należy usunąć wszelkie przeszkody z terenu. Nowy wzrost drzew, ogrodzenia i inne struktury mogą zakłócać sygnał satelitarny. Po sprawdzeniu lokalizacji należy dokręcić śruby mocujące wspornik anteny satelitarnej do podłoża.

Po określeniu wysokości i orientacji anteny, można rozpocząć jej instalację. Możesz użyć drabiny, aby osiągnąć lokalizację, ale upewnij się, że jesteś poziom z powierzchnią pod nim. Po określeniu lokalizacji i ustawieniu anteny satelitarnej, możesz rozpocząć jej instalację. Jeśli nie wiesz, gdzie zacząć, użyj poziomu bąbelkowego lub ważonego sznurka, aby zapewnić jej pionową pozycję.

Metody

Kupując antenę satelitarną, powinieneś wziąć pod uwagę jej lokalizację, pogodę i dostępną przestrzeń. Chociaż istnieje wiele czynników do rozważenia, przestrzeń i warunki pogodowe są najważniejsze. Większość ludzi będzie umieszczać swoje anteny satelitarne na zewnątrz. Aby zapewnić, że Twoja antena otrzymuje dobrą jakość sygnału, powinieneś wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki podczas pozycjonowania swojej anteny. Aby pomóc Ci znaleźć najlepsze miejsce, oto kilka pomocnych wskazówek.

Po pierwsze, zlokalizuj satelitę w odpowiednim miejscu. Często anteny satelitarne będą przechylone przez wiatr lub warunki pogodowe. Najskuteczniejszą metodą znalezienia prawidłowego kąta jest użycie satelity referencyjnego, który znajduje się w tym samym kierunku co Twoja antena. Następnie należy zmierzyć odległość między satelitą a domem. Jeśli znajduje się na tej samej wysokości co satelita, talerz może być zbyt blisko ziemi, więc upewnij się, że mierzysz jego odległość od domu.

Inną metodą jest użycie stalowego siłownika. Siłownik stalowy ma zespół silnika i przekładni i umożliwia antenie satelitarnej śledzenie sygnałów więcej niż jednego satelity w tym samym czasie. Siłowniki Horizon-to-horizon są umieszczone na fulcrumum anteny satelitarnej, i śledzić satelity między wschodnim i zachodnim horyzontem. Siłownik liniowy, z drugiej strony, dołącza do anteny i uchwyt w tym samym czasie. Ta metoda jest ograniczona w zakresie.

Automatyczny system pozycjonowania anteny satelitarnej jest niezbędny podczas podróży pojazdami rekreacyjnymi. Systemy te lokalizują znanego satelitę docelowego i pozwalają szybko zidentyfikować inne satelity w pasie Clarke. Systemy te wykorzystują unikalną częstotliwość podnośnej audio i używają jej do znalezienia właściwej pozycji satelitarnej. Jest to szczególnie przydatne w przypadku stacjonarnych anten satelitarnych TVRO. Na koniec należy rozważyć swoją lokalizację i rodzaj posiadanej anteny satelitarnej.

Kąty

Istnieją trzy główne kąty do prawidłowego ustawienia anteny satelitarnej: azymut, elewacja i długość geograficzna. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla satelity, który planujesz oglądać. Aby określić właściwy kąt azymutu, musisz najpierw poznać prawdziwą północ. Jest to punkt odniesienia dla wszystkich innych kątów. Ponadto musisz wyrównać swoją antenę do tej samej szerokości i długości geograficznej, co satelita.

Plawa satelitarna powinna mieć wyraźny widok na niebo, aby odbierać sygnały. Satelity znajdują się w odległości około 36 000 km od powierzchni Ziemi. Regulacja pozioma, pionowa i skośna anteny musi być odpowiednio ustawiona. Inżynierowie zajmujący się pomiarem sygnału wykorzystują te pomiary do określenia najlepszych ustawień. Mierniki sygnału używają lokalizacji najbliższej wieży sygnałowej i satelitów Sky do określenia optymalnego wyrównania. Po poznaniu właściwych kątów można przystąpić do procesu instalacji.

Istnieją dwa główne kąty do prawidłowego ustawienia anteny satelitarnej. Poziomy kąt wyrównania jest kąt anteny jest nad powierzchnią Ziemi. Z drugiej strony, pionowy kąt wyrównania odnosi się do kąta, pod jakim talerz znajduje się nad powierzchnią Ziemi. Jeśli antena znajduje się na półkuli północnej, jest płaska i powinna być ustawiona pionowo. Podczas wyrównywania talerza, pamiętaj o użyciu poziomu bąbelkowego lub ważonego sznurka, aby upewnić się, że jest on pionowy.

Urządzenie elektroniczne dołączone do talerza nazywa się LNB. Wyświetlacz miernika anteny włączy się po wykonaniu połączenia. Po ustawieniu kątów elewacji i azymutu, następnym krokiem jest wyrównanie anteny. Aby to zrobić, poluzuj śruby elewacji i poruszaj nią w lewo i w prawo, aż miernik wyświetli pożądane wartości. Po uzyskaniu właściwego wyrównania, będziesz musiał precyzyjnie dostroić kąt elewacji anteny poprzez poluzowanie śrub mocujących ją do wieży.

Elewacja

Aby zainstalować antenę satelitarną, musisz ją najpierw prawidłowo wyrównać, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Wyrównanie pionowe odnosi się do kąta, pod jakim antena jest wyniesiona nad powierzchnię Ziemi. Anteny satelitarne na półkuli północnej są zazwyczaj płaskie. Aby prawidłowo ustawić antenę satelitarną, należy wyrównać ją pod pewnym kątem i należy użyć kompasu, aby zlokalizować optymalną pozycję.

Można również użyć anteny satelitarnej sąsiada jako punktu odniesienia, aby znaleźć prawidłową pozycję. Upewnij się, że antena satelitarna jest skierowana na południe lub północ, a otwory, których używasz, są wyrównane z kołkami ściennymi. Upewnij się, że wspornik jest poziom, i usunąć wszelkie przeszkody na drodze satelity. Ponadto należy usunąć wszelkie nowe przyrosty w obszarze, w którym planujesz umieścić antenę satelitarną.

Jeśli sygnał z naczynia nie jest silny, spróbuj przesunąć naczynie w górę. Możesz to zrobić za pomocą garnka lub pokrętła w urządzeniu. Powinieneś użyć obu ruchów w górę i w dół dla maksymalnej skuteczności. Możesz nie być w stanie w pełni dostosować kąta, ale tylko niewielki ruch może zwiększyć głośność sygnału. Po prawidłowym określeniu kąta anteny, można następnie użyć tej samej metody, aby dostosować wysokość anteny.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak dokładnie ustawić antenę satelitarną dla maksymalnej siły sygnału. Można go obliczyć za pomocą współrzędnych GPS naczynia i jest szczególnie pomocny dla satelitów, które są umieszczone daleko. Wyższe satelity końcowe mają cyfrowy kompas i silniki do pozycjonowania naczynia. Jeśli nie znasz kątów swojej anteny satelitarnej, skonsultuj się z kalkulatorem wskazywania anteny, aby uzyskać więcej informacji. Następnie możesz uzyskać precyzyjną pozycję, obliczając kąt względem prawdziwej północy.

Używanie DishPointer

Jeśli jesteś zainteresowany dokładnym pozycjonowaniem anteny satelitarnej, powinieneś zainstalować bezpłatną aplikację na swoim smartfonie. Aplikacja DishPointer może pomóc Ci znaleźć i wyrównać anteny satelitarne z satelitami, wykorzystując współrzędne konkretnego satelity. DishPointer działa poprzez zapewnienie ekranowego kompasu i poziomu pęcherzyków, które mogą pomóc w wyrównaniu anten satelitarnych i określeniu ich kierunku.

Pierwszym krokiem w prawidłowym ustawieniu anteny satelitarnej jest zlokalizowanie jej azymutu i elewacji. dishpointer automatycznie obliczy te trzy wartości dla Ciebie. Jeśli nie wiesz, co oznaczają te liczby, możesz użyć kodu ZIP, aby określić pozycję. Następnie można użyć klucza do poluzowania nakrętek urządzenia. Jeśli nie możesz znaleźć klucza, który pasuje do dokładnego rozmiaru naczynia, możesz użyć klucza małpiego, aby ułatwić proces.

Następnie użyj aplikacji DishPointer, aby znaleźć satelity w swojej okolicy. Aplikacja pokazuje, gdzie znajduje się satelita w stosunku do Twojej lokalizacji. Możesz również sprawdzić dokładną prędkość i przyspieszenie wybranego satelity w przestrzeni. Aplikacja jest dostępna zarówno dla telefonów z systemem Android, jak i iPhone. Po zainstalowaniu aplikacji możesz przeglądać dane i dokonywać niezbędnych korekt w swojej antenie satelitarnej. Aplikacja pokaże również przeszkody na drodze satelity.

Po określeniu kierunku ustawienia anteny satelitarnej, można ją wyregulować w pionie i poziomie. Nakrętki tulei nośnej na satelicie powinny być wyrównane z kołkami ściennymi, ale nie zakotwiczaj anteny do ściany lub siding. Metalowe mocowania satelity mają wygrawerowaną odpowiednią liczbę, która mówi, jak szerokie muszą być otwory.

Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *