Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Wymiary czerwonych cegieł

Wymiary czerwonych cegieł

Wybierając czerwone cegły, należy wziąć pod uwagę rozmiar budynku. Najczęstsze rozmiary cegieł to trzy i dwie czwarte cala na dwa i pół cala na osiem cali. Czerwone cegły wypalane z gliny są używane w patiach i ścianach w niektórych obszarach Stanów Zjednoczonych. Cegły te mierzą około 92 mm x 57 mm x 203 mm. Wymiary standardowych cegieł to trzy i dwie czwarte cala na dwa i pół cala, chociaż maksimum jest często określane przez dostawcę.

Standardowy wymiar cegły to 190 x 90 x 90 mm

W Indiach standardowy wymiar cegły to 190 x dziewięćdziesiąt dziewięć milimetrów (mm), ze spoinami zaprawy 10 MM. Jednak wymiar cegły może się nieznacznie różnić w zależności od rodzaju zaprawy i rodzaju konstrukcji. Cegły o większym wymiarze są stosowane w miejscach narażonych na tornada i inne klęski żywiołowe i mogą zwiększyć nośność ściany. Cegły o większym wymiarze mogą być również izolowane lub dźwiękoszczelne, lub mieć większą odporność ogniową i nośność.

Typowe rozmiary cegieł to 76 mm wysokości, 230 mm długości i 110 mm szerokości. Australijska firma Boral Company produkuje standardowy rozmiar cegły, chociaż niektóre cegły są produkowane z różnymi rozmiarami roboczymi. W Australii cegły o większych wymiarach są używane do dodatkowego, ekonomicznego układania lub jako cecha charakterystyczna projektu. Większe cegły są również często stosowane w obszarach cyklonicznych i są puste, więc mogą być wzmocnione lub kratownicowe.

Wymiar cegły jest podstawowym aspektem każdego projektu budowlanego. Od grubości cegły zależy wytrzymałość spoiny zaprawy murarskiej, dlatego tak ważna jest znajomość jej wymiarów oraz proporcji fundamentu budynku do cegły. Ten czynnik może również pomóc w określeniu całkowitej wagi cegły. Jeśli cegła jest zbyt duża, może wymagać dwóch rąk do podniesienia.

Długość, szerokość i grubość cegły mogą się znacznie różnić w zależności od jej składu i lokalnych standardów. Cegły mają rozmiar od dwustu do trzystu milimetrów. Można je podzielić na cegły modułowe i niemodułowe w zależności od rodzaju zawartej w nich zaprawy. Cegły o dużej masie są uważane za modułowe, natomiast cegły o małej masie mogą być niemodularne.

Standardowa cegła mierzy 190 x dziewięćdziesiąt milimetrów (mm) i waży jeden piecowy metr sześcienny. Cegły, które są zbyt duże, będą trudne w obsłudze i będą w połowie wypalone. Oznacza to, że nie będą nadawały się do użytku i nie będą prawidłowo leżały. Poza tym trudno będzie je podnieść i osiągnąć wysoką precyzję. To sprawia, że rozmiar cegły ma znaczenie w procesie budowlanym.

Wymiar cegły zależy od zastosowania budowlanego. Cegły o takich samych wymiarach jak konstrukcja budynku nie nadają się do wyrównania w pionie. Na przykład cegła, która jest nieco dłuższa lub węższa niż reszta budynku, będzie miała mniejszą wysokość. Ale cegły, które są dłuższe niż sto dwadzieścia milimetrów, zostaną uznane za niestandardowe.

Standardowy wymiar cegły jest inny w różnych krajach. Cegły o tym samym wymiarze nominalnym mogą być użyte w więcej niż jednej pracy. Cegły o zróżnicowanych rozmiarach i kształtach nie nadają się do budowy konstrukcji, a ich ułożenie może zakończyć się spaleniem. Dostępne są różne rozmiary i kształty cegieł, nie ma uniwersalnej normy dla cegieł. Standardowe wymiary cegieł są określane przez normy budowlane w danym kraju.

Cegły powinny mieć wysoką wytrzymałość na ściskanie (2000-5000 psi, czyli piętnaście do trzydziestu pięciu MPa) i niską przewodność cieplną. Ponadto, cegła powinna być wolna od wykwitów i nie wchłaniać żadnych rozpuszczalnych soli, gdy jest mokra. I wreszcie nie powinna zmieniać swojej objętości po zamoczeniu oraz powinna być wolna od wżerów wapiennych.

Standardowy wymiar cegły to 240 x 115 x 57 mm

Standardowy wymiar cegły to 240 x 115 i 57 mm, a spoina zaprawy między nimi ma grubość 10 mm. Od tej reguły zdarzają się wyjątki, ale norma jest zazwyczaj przestrzegana. W zależności od miejsca zamieszkania, wymiary cegieł mogą się różnić. Grubość spoin zaprawy wynosi dziesięć milimetrów, więc do większości zastosowań można użyć grubości trzech milimetrów.

Wymiary cegieł w Wielkiej Brytanii są dość stałe od wieków. Większość typów jest wykonana w czterocalowych siatkach, aby umożliwić różne materiały budowlane. Standardowy wymiar cegły w Wielkiej Brytanii to 215 x 102,5 x 65 mm, czyli około 8 5/8 x 4 1/8 cala. Grubość cegły wynosi jednak 10 mm, czyli nieco mniej niż standard amerykański. Pomimo tych różnic, wymiar cegły jest ogólnie spójny z wymiarami cegieł w wielu krajach.

Wymiar cegły zależy od jej zastosowania i materiału, z którego jest wykonana. Ogólnie rzecz biorąc, cegły występują w różnych kształtach i rozmiarach. Większe cegły są ciężkie i trudne do umieszczenia jedną ręką, natomiast mniejsze cegły będą wymagały więcej zaprawy do przylegania do podłoża. Różne zakłady ceglarskie określają standardowy rozmiar cegły, aby ułatwić budowniczym i architektom obliczenie liczby cegieł potrzebnych do budowy ściany.

Wymiar cegły różni się w zależności od kraju, ale w Indiach standardem jest 190 x 90 mm. Ponieważ cegła jest układana w zaprawie, będzie miała grubość zaprawy 10 mm. Ten rozmiar cegły, znany również jako cegła nominalna, ma kilka wyjątków. Ogólnie rzecz biorąc, nie przekracza ona trzech kilogramów wagi. Jeśli budujesz dom w Indiach, powinieneś upewnić się, że zamawiana cegła ma właściwy rozmiar.

Cegły są powszechnie mierzone w długości i szerokości. W Australii cegły mają zazwyczaj 76 mm wysokości, 230 mm długości i 110 mm szerokości. Cegły o różnych długościach i szerokościach są dostępne, aby stworzyć różne efekty estetyczne i strukturalne. Większe cegły są również bardziej ekonomiczne w układaniu, ponieważ można je łączyć z mniejszymi. To gwarantuje, że otrzymasz odpowiednią cegłę do pracy.

Cegły mogą występować w wielu różnych rozmiarach, a większość producentów produkuje je w rozmiarach nominalnych, które mieszczą się w czterocalowej siatce. Jednak rozmiar cegły, którą kupujesz, powinien odpowiadać szerokości twoich belek. Ogólnie rzecz biorąc, 240 x 115 x 57 mm to najpopularniejszy standardowy rozmiar cegły. Możesz jednak kupić specjalne kształty, takie jak kwadraty i trójkąty.

Czy potrzebujesz żaby do cegły, istnieje cegła, która spełnia Twoje potrzeby. Oprócz standardowych wymiarów cegieł, istnieją inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy ich zakupie. Żabka ma zazwyczaj 10 mm głębokości i jest wyśrodkowana. Żabka może być nieobecna w niektórych rozmiarach, w zależności od producenta.

Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *