Remont i budowa

Najnowsze informacje na temat budowania domów, altanek, garaży i innych tego typu budynków.

Główna

Jak zmyć olej z kostki brukowej przed domem

Jak zmyć olej z kostki brukowej przed domem

Jeśli chcesz, aby Twoje kostki brukowe wyglądały dobrze, musisz wiedzieć, jak wyczyścić plamy. Możliwe jest czyszczenie tych plam za pomocą ręczników papierowych lub szmat. Jednak można również użyć granulowanych materiałów pochłaniających olej do czyszczenia plam. W przypadku, gdy nie można znaleźć takiego materiału, można również użyć płynnego mydła do naczyń lub środka czyszczącego/odtłuszczającego.

Kociany żwirek

Można użyć kociego żwirku, aby namoczyć świeże plamy i olej z kostki brukowej przed domem. Alternatywnie, możesz użyć konwencjonalnego żwirku dla kotów na bazie gliny. Upewnij się, że unikasz stosowania szczotek drucianych, ponieważ mogą one porysować kostkę brukową. Użyj miotły lub miotełki, aby wyszczotkować nadmiar kociego żwirku.

Innym zastosowaniem kociego żwirku jest czyszczenie przedmiotów gospodarstwa domowego. Może być stosowany jako alternatywa dla sody oczyszczonej w lodówkach i skrzyniach na lód. Alternatywnie, można wypełnić mały pojemnik z kitty litter i umieścić go nad dotkniętym obszarze. Pamiętaj, aby często go zmieniać, zwłaszcza jeśli wyciek jest cięższy. Przykryj również koci żwirek szmatką lub cegłą, aby zapobiec osadzaniu się zapachów.

Mydło do naczyń

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić podczas czyszczenia plam oleju z kostki brukowej przed domem, jest unikanie szorowania kamienia szmatą. Powinieneś użyć delikatnego płynnego detergentu, takiego jak mydło do naczyń, aby wyczyścić kamień. Następnie użyj szczotki do szorowania, aby rozbić wszelkie pozostałe smary na kamieniu. Spłucz dokładnie wodą. Jeśli nie możesz znaleźć łagodnego płynnego detergentu, możesz zrobić własne rozwiązanie, mieszając filiżankę amoniaku z jednym galonem wody. Zawsze upewnij się, że nosisz rękawice podczas pracy z takimi silnymi chemikaliami.

Wtedy możesz spróbować użyć płynnego mydła do naczyń lub detergentu do prania, aby wyczyścić plamę. Ciekłe mydło do naczyń lub detergent usunie większość żywności i plam oleju z kostki brukowej. Wymieszaj niewielką ilość z wodą i wyszoruj ją za pomocą szczotki z miękkim włosiem. W razie potrzeby powtórz proces. Ta metoda pomoże Ci również utrzymać wygląd kostki brukowej przez kolejne lata.

Profesjonalny roztwór czyszczący

Zanim zaczniesz używać profesjonalnego roztworu czyszczącego do zmywania oleju z kostki brukowej, powinieneś najpierw określić, czy plamy są spowodowane przez tłuszcz czy olej. Mydło w płynie i woda są doskonałymi środkami do usuwania plam tłuszczu z kostki brukowej. Te rozwiązania powinny być pozostawione do pracy przez co najmniej 20 minut przed spłukaniem ich ciepłą wodą. W przypadku uporczywych plam z tłuszczu i oleju, można wymieszać detergent domowy lub roztwór wybielacza z wodą i wyszorować obszar.

Jeśli nie chcesz używać profesjonalnego rozwiązania czyszczącego, możesz użyć konwencjonalnego żwiru dla kotów i węża ogrodowego do mycia kostki brukowej. Pomoże to wchłonąć wycieki oleju i usunąć gruz, ale nie używaj szczotki z drutem stalowym, ponieważ może ona porysować kostkę brukową. Zamiast tego użyj szczotki ze sztywnym włosiem do szorowania powierzchni.

Cleaner/Degreaser

Kiedy używasz Cleaner/Degreaser do mycia oleju z kamiennych powierzchni przed domem, robisz swoją część, aby chronić środowisko. Ta przyjazna środowisku alternatywa dla przemysłowych odtłuszczaczy nie zawiera szkodliwych chemikaliów, substancji żrących ani rozpuszczalników. Produkt ten musi być stosowany z ostrożnością, aby uniknąć pozostawienia jakichkolwiek pozostałości lub ryzyka uszkodzenia otaczających powierzchni. Ważne jest również, aby używać ochrony oczu podczas stosowania tego produktu i spłukać obszar całkowicie po zastosowaniu.

Jeśli zauważysz białą mgiełkę na powierzchni kamienia, jest ona znana jako wykwit i zwykle odchodzi po pewnym czasie. Jeśli obszar jest stale używany, możesz użyć komercyjnego Cleaner/Degreaser, aby go usunąć. Jeśli nie jesteś pewien, którego produktu użyć, wypróbuj go najpierw w mało widocznym miejscu. Podobnie, jeśli zauważysz plamy po jedzeniu lub napojach, możesz użyć silniejszego środka czyszczącego, takiego jak BioClean.

Podobne tematy

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *